Prace remontowe

Po dwóch tygodniach przerwy, spowodowanej śniegiem i mrozem, ruszyły na nowo prace remontowe za oknem. Plac nadal nie nabrał żadnego konkretnego kształtu, ale przynajmniej coś się dzieje.

Dzieje się również u nas w domu. Remont kuchni. Przez ostatnie dwa tygodnie kuchnia przeszła różne fazy, ja zresztą też. Zaczęło się wywalaniem szafek i kafelków, poprzez kucie ścian, na których zagnieździła się wilgoć, poprzez coś dziwnego w kolorze żółtym:

aż wreszcie dotarliśmy do stanu ścian gotowych do malowania i kafelków na podłodze, które zostały zaakceptowane przez Alice:

Dzisiaj rano przywieźli szafki, tylko na razie ściany jeszcze są mokre i nie można malować, a co za tym idzie nie można zainstalować szafek. Na szczęście podłączyliśmy wczoraj zmywarkę i już nie musimy zmywać w łazience. Największym problemem podczas remontu kuchni jest gotowanie i zmywanie. Pewnie, że można zamawiać jedzenie i chodzić do restauracji, ale po pewnym czasie ma się ochotę na domowe jedzenie. Ten problem udało nam się dosyć szybko rozwiązać dzięki Big Green Egg. Teraz A. przyrządza pyszne obiady na balkonie, przy czym ma wielką radochę.

Big Green Egg w akcji

Jak już wcześniej wspominałam ja też przeszłam różne fazy związane z remontem kuchni. Zaczęło się od podekscytowania, no bo przecież nowa kuchnia i nowy piekarnik, i będę znowu mogła piec ciasta i scones i inne cuda ciastowe. Potem przyszło zmęczenie spowodowane hałasem i niewyspaniem, a przez to dużo mniej radości z powodu nowej kuchni. Obecnie osiągnęłam fazę zniecierpliwienia. Mam dosyć obcych ludzi w domu, wszechobecnego białego pyłu, sprzętów kuchennych w kartonach i wiecznego niewyspania. Nie mogę się doczekać nowej kuchni i spokoju. Podczas innych ewentualnych remontów chyba się będę musiała wyprowadzić, albo planować je na czas naszych wakacji.

2 thoughts on “Prace remontowe

  1. Dasz radę, Mała:) Trzymam kciuki za Waszą nową kuchnię :) Buziaki od zaprawionej remontowo siostry :)

    Like

Comments are closed.