Słodkie życie w Paryżu

IMG_0446

Paryż. Miasto zakochanych. Kto by nie chciał tam mieszkać, chociaż przez chwilę. Czy nasze wyobrażenia o Paryżu pokrywają się z rzeczywistością?

Słodkie życie w Paryżu (tytuł oryginału: The Sweet Life in Paris) to książka Davida Lebovitza, znanego cukiernika, w której opisuje swoje nowe życie we francuskiej stolicy. Autor przeprowadził się do Paryż z San Francisco i sprawnym językiem opisuje swoje przygody w nowym miejscu zamieszkania. Równocześnie podaje przepisy na różne, nie tylko słodkie, potrawy.

Książka jest napisana wartkim językiem. David Lebovitz ma lekkie pióro, dzięki czemu mamy wrażenie, że zaglądamy do pamiętnika autora. Jego opisy są bardzo żywe i parokrotnie zapominałam, że nadal siedzę na kanapie w deszczowym Haarlemie.

Po przeczytaniu Słodkiego życia w Paryżu ma się ochotę na wycieczkę do tego pięknego miasta i odwiedzenia opisywanych przez Lebovitza miejsc. To Paryż nieturystyczny i pokazany oczami smakosza, a ja lubię poznawać nowe miejsca przez kuchnię.

slodkie-zycie-w-paryzu-b-iext11084926

Polecam tę książkę nie tylko smakoszom, ale też marzącym o życiu w Paryżu. David Lebovitz z humorem opisuje swoje paryskie przygody. Życie w Paryżu rządzi się własnymi prawami, które nie zawsze są logiczne dla obcokrajowca. Od autora dowiadujemy się co robić, żeby życie w tym wspaniałym mieście było przyjemnością.

2 thoughts on “Słodkie życie w Paryżu

Comments are closed.