Słodkie życie w Paryżu

IMG_0446

Paryż. Miasto zakochanych. Kto by nie chciał tam mieszkać, chociaż przez chwilę. Czy nasze wyobrażenia o Paryżu pokrywają się z rzeczywistością?

Słodkie życie w Paryżu (tytuł oryginału: The Sweet Life in Paris) to książka Davida Lebovitza, znanego cukiernika, w której opisuje swoje nowe życie we francuskiej stolicy. Autor przeprowadził się do Paryż z San Francisco i sprawnym językiem opisuje swoje przygody w nowym miejscu zamieszkania. Równocześnie podaje przepisy na różne, nie tylko słodkie, potrawy.

Książka jest napisana wartkim językiem. David Lebovitz ma lekkie pióro, dzięki czemu mamy wrażenie, że zaglądamy do pamiętnika autora. Jego opisy są bardzo żywe i parokrotnie zapominałam, że nadal siedzę na kanapie w deszczowym Haarlemie.

Po przeczytaniu Słodkiego życia w Paryżu ma się ochotę na wycieczkę do tego pięknego miasta i odwiedzenia opisywanych przez Lebovitza miejsc. To Paryż nieturystyczny i pokazany oczami smakosza, a ja lubię poznawać nowe miejsca przez kuchnię.

slodkie-zycie-w-paryzu-b-iext11084926

Polecam tę książkę nie tylko smakoszom, ale też marzącym o życiu w Paryżu. David Lebovitz z humorem opisuje swoje paryskie przygody. Życie w Paryżu rządzi się własnymi prawami, które nie zawsze są logiczne dla obcokrajowca. Od autora dowiadujemy się co robić, żeby życie w tym wspaniałym mieście było przyjemnością.

2 thoughts on “Słodkie życie w Paryżu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.