5 kroków do osiągnięcia celu

Dag04_97

Każdy z nas wyznacza sobie cele czy zamierzenia. Niektórzy nazywają to marzeniami. Tyle tylko, że marzenia można pozostawić w sferze chcenia, a do celu powinno się dążyć. Dla kogoś celem jest posiadanie domu z pięknym widokiem, dla innego założenie rodziny. Dla jeszcze kogoś innego regularne uprawianie sportu.  Czasem nasz cel znika nam z horyzontu. Co zrobić, by nie zboczyć z drogi? 

W zasadzie nie potrzebujemy żadnych sztuczek, tylko trochę wspomagania. To prawie jak z samochodem, w zasadzie da się prowadzić bez wspomagania kierownicy, ale po co sobie utrudniać życie?

Potrzebujemy tylko 5 kroków, żeby nie zboczyć z podjętej drogi. Możecie mi nie wierzyć, ale jak zapytacie ludzi, którzy mnie znają co mnie cechuje, to powiedzą: Anka, zawsze dostaje to, czego chce. Tyle, że Anka nie dostaje, tylko ciężko pracuje aż osiągnie cel.

Moje 5 kroków do osiągnięcia celu:

  1. Powiedz komuś o swoich planach, pomysłach, marzeniach, zamierzeniach. Nie bój się. Ludzie, którzy są Ci bliscy na pewno przyklasną Twoim pomysłom, a Ty będziesz miał grupę wsparcia i kogoś, kto kopnie Cię w dupę jak zaczniesz mieć wątpliwości.
  2. Przełóż swoje myśli na papier (ekran komputera). Zapisz swoje cele, w ten sposób staną się one bardziej realne i mniej straszne.
  3. Przemyśl co musisz zrobić, żeby dojść do zamierzonego celu. Zapisz to sobie. Zapisz też plan B, do każdego kroku, który musisz zrobić. W ten sposób trudniej będzie Ci się poddać.
  4. Zrób pierwszy krok. Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku, jak głosi stare chińskie przysłowie. 
  5. Idź na całość, nie poddawaj się i nie trać celu z oczu. Gdy pojawią się momenty zwątpienia, zwróć się do ludzi z punktu pierwszego. Oni Ci pomogą odnaleźć motywację.

Kiedyś Wam opowiem o moich celach i zamierzeniach. Na razie walczę o nie jak lwica i wiem, że dzięki temu kiedyś staną się rzeczywistością.