A tymczasem w Weronie

File 03-04-2015 22 59 20

Czwartek był dniem odpoczynku od treningów dla A., co oznaczało wycieczkę. Zdecydowaliśmy się na Weronę, a ponieważ byliśmy tam już w 2008 roku, więc zwiedzania wielkiego nie uskuteczniliśmy, to był raczej wyjazd w ramach zmiany otoczenia.

Pogoda dopisywała, lunch zjedliśmy więć w kawiarnianym ogródku, potem spacer i oczywiście lody.

File 03-04-2015 23 00 26

Werona to piękne miasto, a że sezon turystyczny jeszcze się nie zaczął, to nie była również zbytnio zatłoczona. Lubię tak sobie spacerować po obcych miastach, obserwować ludzi, podsłuchiwać rozmowy, szczególnie kiedy są prowadzone w języku włoskim.

Poprzednim razem byliśmy w Weronie w listopadzie. Znaleźliśmy też most, z którego zrobiłam wtedy przepiękne jesienne zdjęcie. Dla porównania zdjęcie z listopada 2008 i z zeszłego czwartku. Jesień potrafi być piękniejsza od wiosny.

14281335081428134283

Na koniec dnia ruszliśmy w poszukiwaniu miejsca na kolację. W zamyśle mieliśmy pewną osterię, która siedem lat temu była zamknięta. Jednak zboczyliśmy z drogi i trafiliśmy do wyśmienitej Osteria Caffè Monte Baldo. A tam to już tylko poezja. Na przystawkę zjedliśmy tapas “tartine”, a jako danie głównie przepyszne, wyśmienite risotto all’Amarone.

File 03-04-2015 23 03 58

Do tego kieliszek wina Amarone i trafiłam do włoskiego nieba. Co chwilę wykrzykiwałam „Ale to pyszne” i „Ja chcę tutaj zamieszkać”, mając na myśli tę właśnie osterię. A zamieszkać we Włoszech też bym bardzo chciała, ale to już zupełnie inna historia.

One thought on “A tymczasem w Weronie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.