Moja przyjaciółka: gra na zwłokę

Foto: Luis Llerena
Foto: Luis Llerena

Jako że słownik języka polskiego nie zna słowa prokrastynacja, a ja lubię używać poprawnej polszczyzny, będzie o grze na zwłokę. Zaprzyjaźniłyśmy się w ostatnim czasie bardzo, a teraz próbuję zniszczyć nasze świetne relacje. 

Pojawiły się bardzo konkretne sprawy. Tłumaczenie do zrobienia na konkurs, kolejne dla tutejszej Fundacji dla Literatury, teksty do napisania i wysłania i jeszcze parę innych projektów, które muszę ruszyć. Są konkrety, jest i strach, a w związku z tym jest i gra na zwłokę.

I tak dzisiaj poczytałam książkę (po polsku, bo to wspomoże tłumaczenie), wyniosłam śmieci, wymieniłam żwirek w kuwecie, odkurzyłam mieszkanie, poćwiczyłam, podcięłam końcówki i sprawdziłam połączenia kolejowe pomiędzy Haarlemem i Londynem. Wszystko, byle tylko uniknąć białej kartki.

Wiem, że muszę zacząć. Tak po prostu. Telefon do szuflady i do roboty. Dasz radę! – pokrzykuję do siebie jak trenerka fitnessu. Oby podziałało.

15 thoughts on “Moja przyjaciółka: gra na zwłokę

 1. Aniu, to minie. Wiem po sobie. Dopiero niedawno się z tym zmagałam. Ale przysiadłam, artykuł napisałam i teraz zbieram pochwały od recenzentów😜.
  A konkurs tłumaczeniowy, o którym wspominałaś dotyczy j.niderlandzkiego?
  pozdrawiam i powodzenia!
  O.

  Like

  1. Gratulacje! Ja muszę przysiąść nad kilkoma projektami, ale zjada mnie strach i niepewność. Konkurs jest na tłumaczenie literackie z angielskiego. 😊

   Like

 2. Och ta przyjaciółka odwiedza pewnie każdą z nas, krąży nad światem i przysiada to tu to tam ;) Mam i ja z nią kontakty bardziej niż powierzchowne ;) Będzie dobrze, motywacja jak już wykiełkuje to przyniesie piękne owoce :) Trzymam kciuki , pozdrawiam z Galway

  Liked by 1 person

   1. ale w internetowym, czy papierowym. Ja się spotkałam kiedyś słownikowo. W nauce, psychologii słowo ju się rozgościło (napisałabym, że jest b. popularne) to w słownikach też jest, tyle, że może nie wszystkich. No, ale nie ma chyba słownika, który pomieściłby wszystkie słowa. Pozdrawiam, dobrej niedzieli.

    Like

     1. W psychologicznych już jest dawno, a internetowe nie zawsze są pierwszymi, aktualizowanymi. Sprawdzałam jakieś trzy, cztery lata temu. PIszę nie żeby się upierać, ale informacyjnie, że słowo jest, i ma się nieźle. Wiadomo, że będą ludzie, którzy poproszą o objaśnienie słowa, nie sposób znać wszystkie. :)

      Liked by 1 person

     2. Nie ma sprawy, liczę na to, że zostanę właściwie zrozumiana. Polecam się gdybyś chciała podyskutować, np. o języku. I zapraszam na blog. :)

      Liked by 1 person

Comments are closed.