W krainie kolibrow_all

Podróż zaczyna się w Niemczech. Tam właśnie wsiadamy na statek, który ma nas dowieźć do Nowego Świata. Świata nowych możliwości, nowego życia, zmian na lepsze. Przed nami długa i wyczerpująca podróż, pełna nadziei i oczekiwań.

Już na statku poznajemy Annę i Victorię. Dwie kobiety, dwa światy, jeden cel podróży. Ten cel to szczęście. Będą go szukać w Argentynie, kraju kolibrów i zapierających dech w piersiach krajobrazów, w Nowym Świecie. Anna jest w drodze do rodziny – ukochanego męża, braci, siostry i rodziców. Oni pojechali już wcześniej w poszukiwaniu lepszego życia. Victoria odbywa podróż do kraju swojego męża, którego poznała w Europie. Dzieli je wszystko – pochodzenie, status społeczny, jak również oczekiwania związane z nowym życiem.

W krainie kolibrów to powieść o emigracji, szczęściu, nieszczęściu, walce o lepsze o życie i miłości. To książka-podróż. Podróż przez Argentynę i przez życie bohaterek. Od szczęścia do nieszczęścia i z powrotem.

Razem z Anną i Victorią przemierzamy rozległe tereny Argentyny, przyglądamy się pustyniom solnym, podziwiamy Andy, spędzamy czas z rdzennymi mieszkańcami tego przepięknego kraju, próbujemy lokalnych potraw i popijamy yerba mate.
To książka, która zabiera nas do innego miejsca, świata zupełnie nam nieznanego. Opowiada o emigracji, która teraz jest nam tak bardzo obca. Czasu, kiedy każda podróż trwała miesiącami. Czasu ciągłej tęsknoty. To piękna historia dwóch silnych kobiet, które się nie poddają w walce o lepsze życie i które mogą być inspiracją dla nas wszystkich.

W krainie kolibrów Sofii Caspari, w tłumaczeniu Pauliny Filippi-Lechowskiej ma swoją premierę dzisiaj, 1 lipca. Zajrzyjcie do księgarni i sprawcie sobie idealną lekturę na wakacje.

Ten tekst powstawał we współpracy w wydawnictwem Otwarte, dzięki któremu mam dla Was dwa egzemplarze książki W krainie kolibrów. Jeżeli chcesz wziąć udział w losowaniu, daj znać w komentarzu. Masz czas do soboty 4 lipca, do godziny 12:00,  czasu polskiego. 
Wydawnictwo Otwarte z przyjemnością wyśle książki na podany adres w Polsce. 

W sobotę, 4 lipca, ogłoszę wyniki na blogu.