Projekt sierpniowy: notes

Notesów u mnie w bród, do wyboru do koloru. Ten aktualny zaczął się rozpadać i mocno się zabałaganił. Coraz trudniej mi w nim coś znaleźć. Dlatego też jest to doskonały moment na nowy notes. Tym razem nawet dwa, a może dojdzie jeszcze trzeci. 

Pierwszy, ten większy, będzie dziennikiem. Wiem, że tutaj pisałam, że nie prowadzę pamiętnika, ale trochę się od tego czasu zmieniło. Co prawda nadal nie prowadzę pamiętnika sensu stricte, ale mam zamiar właśnie teraz zacząć. Zauważyłam, że spisywanie wszystkiego co się dzieje bardzo mi pomaga oczyścić głowę.

Drugi, zielony, będzie do zapisywania pomysłów. Na teksty, na posty, podsłuchanych rozmów, cytatów, fajnych określeń. Sami rozumiecie, wszystkiego tego, co przyda mi się w pisaniu i tłumaczeniu.

Oprócz tego mam oczywiście kalendarz. Tylko tam będę, od teraz, zapisywać listy spraw “do zrobienia” i inne bieżące problemy do rozwiązania.

Myślę jeszcze nad notesem, który Susannah Conway nazywa “Kreatywnym dziennikiem marzeń”. Prawda, że pięknie? To byłby notes bardziej wizualny. Wklejałabym do niego obrazki, z czasopism na przykład, które wizualizują to, co chcę osiągnąć. Gdzie chcę być w przyszłości. Wiem, wiem, teraz jest do tego Pinterest, ale ja jestem trochę staroświecka i lubię papier.

One thought on “Projekt sierpniowy: notes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.