IMG_6899

Postanowień noworocznych postanowiłam nie robić. Mam kilka spraw do zrealizowania, chcę też regularnie ćwiczyć, dużo pisać, powalczyć o kilka tłumaczeń. Świadomie jednak nie robię z tego noworocznych postanowień, bo wszystko to jest po prostu przedłużeniem zeszłego roku. 

Dzisiaj jednak zrobiłam jedno postanowienie. Jako że znowu dopisałam się do akcji Przeczytam 52 książki, postanowiłam dołożyć sobie jeszcze, że będą to książki z własnej półki.

W zeszłym roku udało mi się przeczytać 74 książki. W tym roku ustawiłam sobie wyzwanie na Goodreads na 75 książek, z czego przynajmniej 52 chciałabym przeczytać z własnej półki. Czas nadgryźć trochę zachomikowane pozycje.

Czytam i czytam, a stos książek do przeczytania nie zmalał, a raczej się powiększył. Na moją niekorzyść działają częste wizyty w Polsce, gdzie nie mogę się oprzeć wizytom w księgarniach. Praca w bibliotece też nie sprzyja czytaniu z własnej biblioteczki.

IMG_6898

Jak widać trochę tego jest. W razie braku zdecydowania co do kolejnej lektury, będę korzystać z pomocy mojego czytelniczego słoika.

Uroczyście postanawiam w 2016 roku czytać z własnej biblioteczki i nie kupować nowych książek (poza lekturami na studia), ani nie przynosić kolejnych z biblioteki, do momentu przeczytania 52 książek z powyższych stosów.

Trzymajcie za mnie kciuki, bo to dla mnie bardzo ciężkie wyzwanie.