Pani jesień

photo-1441936064713-d73d35f4fcb1
Zdjęcie: Aaron Burden | Unsplash

Po raz pierwszy w życiu mam ochotę na jesień. Tęsknym okiem spoglądam na grube swetry ukryte w szafie, robię zapasy świeczkowe, szukam drewna do kominka. Cieszę się na długie wieczory pod kocem. Czekam na chłodniejsze dni, a nawet na całodzienny deszcz.

Tymczasem wrzesień nas rozpieszcza słońcem i temperaturami w okolicach dwudziestu stopni. Zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych. I chociaż wcześniej robi się ciemno, nadal siadamy do kolacji na balkonie. Nie pamiętam takiego długiego lata w Holandii.

Czekam więc cierpliwie na ochłodzenie, na jesienne przyzwolenie zamknięcia się w domu. Na spędzanie dni na kanapie, z lekturą, dzbankiem herbaty i kotem, albo dwoma, na kolanach. Położę obok siebie stos książek i czasopism, na które nie miałam czasu latem i będę nadrabiać zaległości.

Czekam na koniec lata, jak jeszcze nigdy w życiu na koniec lata nie czekałam. Czekam na długie wieczory i na to co przyniosą. Czekam.

12 thoughts on “Pani jesień

  1. W Holandii przez większość roku jest jesień. Głównie słotna niestety. Nigdy nie przepadałam za jesienią, chociaż jest lepsza niż zima. W tym roku jednak mnie naszło na jesienne klimaty. Może dlatego, że lato było ładne i długie?

   Like

 1. Złotą Polską jesień uwielbiałam obserwować w górach, gama barw jest wtedy niesamowita. W UK daleko górom do polskich gór. Mimo wszystko, że wyczekuję tej jesieni z niecierpliwością, bo podobnie jak u Ciebie pogoda i temperatura Nas rozpieszcza :)

  Liked by 1 person

 2. U nas tez długie lato w tym roku, jednak dziś spadł deszcz…jutro koniec urlopu i czas do pracy. Nie przepadam za słotną jesienią , lubię cieszyć się kolorami drzew. Co jednak kocham to takie przebywanie w domu, właśnie ten ciepły koc, kubek herbaty, kot i książka na wieczór …to o czym piszesz.

  Liked by 2 people

Comments are closed.