Wszystko czego chcę

bgdiuiyn3rs-annie-spratt
Zdjęcie: Annie Spratt | Unsplash

“A, bo ty jak czegoś chcesz, to zawsze to dostajesz”, słyszałam to niezliczoną ilość razy. Z tym dostawaniem to oczywiście nieprawda, ale coś z tym chceniem jest. Bo jak czegoś bardzo chciałam, to starałam się o to tak długo aż to dostawałam udało mi się to osiągnąć.

Cały zeszły tydzień zastanawiałam się co się stało z tamtą dziewczyną. Gdzie zgubiłam wolę walki? Dlaczego dużo za wcześnie odpuszczam i nie daję sobie szansy na zrealizowanie celu?

Przecież to nie ja. Przecież ja nie odpuszczam, bo może się nie udać. Ja walczę dalej, próbuję z innej strony, w innym miejscu, według zasady „jak nie drzwiami to oknem”. Wyciągam lekcje z porażek, udoskonalam feralny element, wstaję, poprawiam koronę i walczę dalej. Aż w końcu, po trzeciej, setnej, tysięcznej próbie, przychodzi ta cudowna, słodka chwila, kiedy wszystko się udaje. Osiągam wymarzony cel.

Tak było kiedyś, tak powinno być teraz. Teraz rzucam sobie kłody pod nogi, wmawiam sobie, że nie potrafię, że się nie nadaję i choć wiem, że tego bardzo chcę, nie robię nic w tym kierunku.Nie potrafię postawić pierwszego kroku.

Wiem, że tylko pracując dalej i nie poddając się osiągnę wymarzony cel.Wiem, że nie będzie łatwo. Wiem, że czeka mnie ciężka praca, litry wylanych w łez, tysiące uśmiechów do różnych ludzi i udowadnianie, że świetnie się do tego nadaję.

Dzisiaj przypominam sobie górską wycieczkę i powoli odnajduję siłę, która zawsze pchała mnie dalej. IMG_0553

6 thoughts on “Wszystko czego chcę

  1. To nie “okres jęczenia”, to raczej brak wiary we własne możliwości i strach przed porażką. I trochę za dużo ludzi wokół mnie, którym udaje się to, o co ja długo walczę bez efektów. Demoralizuje mnie ich sukces.

   Like

   1. Jak ja to DOBRZE rozumiem. Musiałam się wypisać z 200 newsletterów, przestać śledzić innych (jak im świetnie idzie…), zacząć się spotykać z kilkoma fajnymi dziewczynami na mastermindzie i jest odrobinę lepiej :)

    Liked by 1 person

Comments are closed.