Gorsze dni

Miał być jeden, ale coś się rozciągnął na kolejny. Gorsze mentalnie dni zdarzają mi się do czasu do czasu. Kiedyś przez nie pędziłam, zmuszałam się do uśmiechu i działania na najwyższych obrotach. Nie chciałam czuć tego wszystkiego, co się w takie dni pojawiało.

Teraz siadam sobie z tymi uczuciami i ich słucham. Bo te uczucia są tak samo ważne jak te pozytywne. A często nawet więcej nam o nas samych mówią. Siadam cichutko i słucham. Pytam się siebie czego teraz potrzebuję. Czasem potrzebuję stać się kocowym burito, a czasem potrzebuję pójść na spacer. Zawsze, ale to zawsze wiem, że potrzebuję posiedzieć z dziennikiem i spisać wszystko to, co się w mojej głowie kłębi.

W takie dni najmniej chce mi się ćwiczyć. Jak pomyślę o sporcie, to czuję jak moje nogi zamieniają się w watę. Ale wiem też, że to właśnie sportu mi teraz potrzeba. Doświadczenie mówi mi, że złe dni ciągną się dłużej kiedy brakuje w moim życiu intensywnego ruchu. Wracam więc do rutyny po krótkiej, niezamierzonej przerwie. Rano rozciąganie, popołudniu rowerek stacjonarny albo Choda. Nie ma przebacz, ruch dobrze mi robi na głowę.

W ogóle myślę, że rutyna dobrze mi robi na głowę. Plan dnia, zadania do wykonania, cele do zrealizowania. Ostatnio z tym gorzej, więc nie powinny mnie dziwić te dni. Musiały nadejść. Brak rutyny, brak planu, brak ruchu. To jakbym się prosiła o kłopoty.

Tak więc teraz mam plan, na nim zadania do wykonania. Codziennie. To moja ochrona przed epizodem depresyjnym. Najlepsza jaką znam poza terapią.

P.S. Ten post nie jest redagowany, to moje myśli tak jak mi przychodziły do głowy, bo tego mi dzisiaj było trzeba.