Nie ma drogi na skróty

Często mówię „Chcę więcej czytać”, „Muszę więcej pisać” lub „Chcę spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych”. Nie jestem w tym sama, każdego dnia słyszę wokół różne wersje tych wypowiedzi. Każdy ma coś, co chciałby robić więcej lub mniej. Coś, do czego chciałby dojść, coś, co chciałby zrobić.

Rozwiązanie jest proste. Jeśli chcesz więcej czytać, musisz poświęcić na to czas i czytać. Jeśli chcesz pisać, musisz pisać. Jeśli chcesz być w formie, musisz regularnie ćwiczyć i dobrze się odżywiać. Jeśli chcesz być mniej w mediach społecznościowych, musisz rzadziej do nich zaglądać. Jeśli chcesz, aby ludzie czytali Twojego bloga, musisz regularnie publikować tam posty. To całkiem proste.

Dlaczego więc zawsze szukamy hacków, skrótów, magicznych formuł? One nie istnieją. Jeśli chcesz coś robić, musisz to robić. I tyle. Cała filozofia. Nie ma w tym żadnej magii. Trzeba tylko upewnić się, że się robi to, co chce.

Nie ma drogi na skróty do większej ilości czytelników twojego bloga. Aby ich zdobyć, musisz regularnie pisać i publikować. Nie ma hacka na napisanie książki. Jeśli chcesz coś napisać, musisz posadzić tyłek na krześle i dużo pisać. Jeśli chcesz więcej czytać, być może będziesz musiała przestać oglądać Netflix lub przewijać Instagram, podnieść książkę i czytać. Po prostu.

Wiem, że to trudne. Wiem, że to nie tak wygląda w internecie. Wiem, że zawsze są ludzie, którzy powiedzą, że mogą ci pomóc robić to, co chcesz i osiągnąć te cele, ponieważ znaleźli na to sposób. Wiem, że wszyscy chcemy im wierzyć. Wiem, że łatwiej jest wydać pieniądze na kolejny kurs lub e-book, który zapewnia łatwy sposób na zdobycie tego, czego chcesz.

Ale słuchaj. Wypróbowałam je wszystkie. I wróciłam do tego prostego sposobu osiągania moich celów. A teraz posłuchaj uważnie. To jest ten sposób:

Praca. Każdego dnia. Koncentracja na celu, tyłek na krześle i praca. Naprawdę nie ma w tym nic więcej.One thought on “Nie ma drogi na skróty

Comments are closed.