Życiowa wizja

Często w moich postach tutaj i na Instagramie odnoszę się do mojej życiowej wizji. Mówię, że nad tym właśnie pracuję, że to jest to do czego dążę. Moja wizja jest moim motywatorem, moim kopniakiem w tyłek jak mi się nie chce. Moja wizja pcha mnie do przodu, pomaga mi codziennie stawiać kolejne kroki. Moja wizja wspiera mnie w momentach zwątpienia. Jak jest trudno to sobie ją czytam i przypominam sobie dlaczego robię to co robię.

Jeżeli też chcecie znaleźć swoją wizję, to poniżej dzielę się z Wami fragmentem z e-booka Iskra, który stworzyłam dla subskrybentów newslettera.

Twoja wizja to Twój obraz życia. To coś, o czym marzysz. To sytuacja końcowa, tak będzie wyglądało Twoje życie, jak będziesz żyć według swoich wartości i będziesz kultywować swoją pasję. To jest Twoje kreatywne życie, tak jak chcesz, żeby wyglądało.

Zadaj sobie następujące pytania:
Jak chcę żyć?
Jak chcę, żeby wyglądały moje dni?
Czy jest to zgodne z moimi wartościami?

Zapisz swoje odpowiedzi, ręcznie, na papierze. Twój mózg pracuje inaczej jak piszesz ręcznie niż jak piszesz na komputerze.

Nie ograniczaj się. Wszystko jest dozwolone. Odłóż na bok wszystkie oczekiwania. Swoje i innych ludzi. Nie myśl o tym co jest możliwe. Myśl tylko o tym, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie. Pomyśl o swoich najgłębszych pragnieniach. Twoja wizja to coś, co zawsze masz przed sobą, coś do czego dążysz, ale co niekoniecznie osiągniesz ani musisz osiągnąć. 

To Twoja wizja i nie musisz się nią z nikim dzielić. Wyobraź sobie idealną sytuację i pamiętaj o swoich wartościach. Jeżeli Twoja wizja nie zgadza się z Twoimi wartościami, dążenie do niej będzie niemożliwe. 

Może też być tak, że Twoja wizja pokaże Ci, że Twoje wartości są inne niż myślałaś. Może coś się nie zgadza, a może musisz coś dopisać? Wróć do tego, daj sobie czas, żeby jeszcze raz przyjrzeć się swoim wartościom i je na nowo określić. Wróć potem do swojej wizji. Zgadza się teraz? Czujesz, że jest kompletna? Jest to coś od czego szybciej bije Ci serce?