Najlepszy miesiąc roku

Czerwiec to zdecydowanie mój ulubiony miesiąc. To miesiąc moich urodzin, w czerwcu przeprowadziłam się do Holandii, rok temu wyprowadziliśmy się wreszcie z miasta, a za dziesięć dni dostanę pierwszą dawkę covidowej szczepionki. Czerwiec to bardzo dobry miesiąc.

Dzisiaj pisząc w dzienniku pomyślałam, że czas mógłby trochę zwolnić, dać mi szansę na zrealizowanie moich zamierzeń. A przecież to nie szybko upływający czas jest moim problem, a raczej co ja z tym czasem robię.

Zaczęłam ten rok dobrze, ale gdzieś po drodze coś się rozlazło jak szew w za ciasnej sukience. Mogę przysiąść i się zastanowić co poszło nie tak albo zebrać się do kupy i zacząć działać. Wybrałam tę drugą opcję i jak czytasz mój newsletter, to wiesz, że mam ambitny plan na najbliższe trzy miesiące.

Zablokowałam Instagram codziennie od 22:00 do 14:00 i działam. Nie siedzę i nie ruminuję co by było gdyby, tylko nadrabiam. Rzucam się na głęboką wodę, bo mam dosyć swoich własnego rozmemłania. Tracenia czasu na przewijanie postów innych i ukłuć zazdrości jak widzę, że osiągają coś, o czym ja od dawna marzę.

Czerwiec to bardzo dobry miesiąc na takie postanowienie, bo czerwiec to najlepszy miesiąc roku.


2 thoughts on “Najlepszy miesiąc roku

  1. 2 rzeczy przychodza mi do glowy. Towarzystwo innej pisarki jako tworcze i nakrecajace dla Ciebie. Oraz jakakolwiek praca na czesc etatu. Pare zajetych godzin dziennie (odgornie) bardzo porzadkuje dzien i przestrzen zyciowa. Majac mniej czasu – robi sie wiecej. Majac stale ramy funkcjonowania – chce sie sobie poswiecic jak najwiecej czasu. Praca dla kogos z zew.konfrontuje ze swiatem, z osiagnieciami innych, nie pozwala zgnusniec, przysypiac przez wiekszosc dnia. Dla mnie kontakt z innymi ludzmi wprowadza tez nowe mysli, horyzonty, plany i checi. Nawet podroz komunikacja do pracy czy rowerem… Na moje oko mozesz miec za malo bodzcow w ciagu dnia zeby dobrze fukcjonowac. Przyjrzyj sie temu? Ja to odkrylam na moj uzytek i stad wiem, ze calkowita wolnosc wyboru sposobu spedzania czasu/zycia kompletnie mi nie sluzy. Moze jestem za malo dorosla, moze zbyt leniwa czy zbyt niepoukladana, bez znaczenia. Musze miec czesc dnia zorganizowana odgornie.

    Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka :)))

    Like

Comments are closed.