Jak oni pracują

Ostatnio zaglądam wyrywkowo do tych świetnych książek. Uwielbiam takie pozycje. Lubię podglądać innych, szczególnie przy pracy. Częściowo jest to zainteresowanie zawodowe, bo jako pisarka, tłumaczka i coach kreatywności ciągle szukam nowych informacji i inspiracji, a częściowo to zwykła ludzka ciekawość

Agata Napiórska rozmawia z twórcami o ich codziennych rytuałach, metodach pracy, małych dziwactwach. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że wszyscy ciężko pracują, bo praca twórcza to nie czekanie na wenę, tylko regularna, zdyscyplinowana praca. Mnie zaskoczyło to, że wszyscy bohaterowie książki uprawiają jakąś formę ruchu, dla kondycji fizycznej i psychicznej. I są w tej kwestii prawie tak zdyscyplinowani jak w pracy.

Dwa razy udało się Agacie Napiórskiej pokazać prawdziwe życie twórców, jego trudy i przyjemności, zacieranie granic pomiędzy pasją a pracą, pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

Z tych wywiadów wyłania się obraz twórcy jako pracoholika, z miłości do wykonywanego zawodu, żyjącego i pracującego na własnych warunkach, nie poddającego się presji otoczenia, zawsze szukającego własnej drogi.

Jak dla mnie to obraz twórcy idealnego.