Jak oni pracują

Ostatnio zaglądam wyrywkowo do tych świetnych książek. Uwielbiam takie pozycje. Lubię podglądać innych, szczególnie przy pracy. Częściowo jest to zainteresowanie zawodowe, bo jako pisarka, tłumaczka i coach kreatywności ciągle szukam nowych informacji i inspiracji, a częściowo to zwykła ludzka ciekawość

Agata Napiórska rozmawia z twórcami o ich codziennych rytuałach, metodach pracy, małych dziwactwach. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że wszyscy ciężko pracują, bo praca twórcza to nie czekanie na wenę, tylko regularna, zdyscyplinowana praca. Mnie zaskoczyło to, że wszyscy bohaterowie książki uprawiają jakąś formę ruchu, dla kondycji fizycznej i psychicznej. I są w tej kwestii prawie tak zdyscyplinowani jak w pracy.

Dwa razy udało się Agacie Napiórskiej pokazać prawdziwe życie twórców, jego trudy i przyjemności, zacieranie granic pomiędzy pasją a pracą, pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

Z tych wywiadów wyłania się obraz twórcy jako pracoholika, z miłości do wykonywanego zawodu, żyjącego i pracującego na własnych warunkach, nie poddającego się presji otoczenia, zawsze szukającego własnej drogi.

Jak dla mnie to obraz twórcy idealnego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.