Długie wędrówki

Od dawna marzy mi się długa wędrówka, ciągle jednak nie leży w moim zasięgu i nie wiem czy kiedykolwiek mi się to uda. Próbuję więc zaspokoić tę potrzebę czytając od czasu do czasu o tym jak wędrują inni. Zaczęło się od „Wild” Sheryl Strayed, potem był „A Walki in the Woods” Billa Brysona, a ostatnio „The Salt Path” Raynor Winn. W Polsce ta książka ukazała się w wydawnictwie Marginesy pod tytułem „Słone ścieżki”, w tłumaczeniu Kamili Slawinski.

I tak jak angielskojęzyczny Instagram był przepełniony tą książką, tak na polskim jej w ogóle nie widziałam. Nie rozumiem dlaczego, bo to piękna książka, opowiadająca o przedziwnej sytuacji życiowej i o tym jak z trudnej sytuacji można stworzyć sposób na życie.

Bez upiększania, bez romantyzowania, bez kolorowania. Raynor Winn opowiada szczerze i otwarcie o tym, co ją i jej męża spotkało i jak sobie z tym nie radzili oraz co z tego wynikło. To nie tylko opowieść wędrówce, to opowieść o życiu, o zmianie, o zdrowiu i chorobie, o chwytaniu szans i szukaniu możliwości.

Ta książka, ta historia, może otworzyć oczy na to, co jeszcze jest możliwe. Może pomóc zrozumieć, że czasem warto zmienić perspektywę i że szanse mogą być tam, gdzie się ich zupełnie nie spodziewamy.

Sięgnijcie po „Słone ścieżki”, bez względu na to w jakim miejscu w życiu jesteście.


2 thoughts on “Długie wędrówki

  1. Polecam West Highland Way. Przeszłam w 7 dni 154 km. A sądziłam, że nie dam rady. Można sobie rozłożyć na więcej lub mniej dni. Widoki są fantastyczne, ale ja uwielbiam Szkocję, więc nie jestem obiektywna 😉!

    Liked by 1 person

    1. O Szkocja! Marzy mi się wędrówka tam. Narazie takie wędrówki są poza moim zasięgiem, bo stopa by mi tego nie wytrzymała. Ale mam ciągle nadzieję, że da się coś z tym zrobić i będę mogła łazikować.☺️

      Like

Comments are closed.